Adio, Cupa Mondială. Italia a fost învinsă de Urugay

După ce (în mod neașteptat, să fim sinceri), am învins Anglia cu 2-1 și am pierdut (chiar și aici în mod neașteptat) împotriva Costa Rica cu 0-1, meciul împotriva lui Urugay a văzut mulți italieni lipiți de ecrane, cu respirația oprită.

O înfrângere care pentru Azzurri este echivalentă cu părăsirea Cupei Mondiale cu o mare amărăciune în gură, mai ales după ce a arătat o echipă mult mai bună în calificări.

Stadionul Natal a văzut două echipe mai puțin agresive decât se aștepta atunci când există un loc în joc pentru a continua în Cupa Mondială, cel puțin în prima repriză. O Italia care a început cu o distribuție bună pe teren și mai multă posesie a mingii cu respect adversarilor. În jurul minutului 21, lui Balotelli i se acordă un cartonaș galben, ceea ce i-ar fi împiedicat participarea la următorul meci.
O primă repriză care se termină 0-0, dar cu o echipă națională bine distribuită pe teren și cu o formulare bună, chiar dacă uneori cam murdară.
Primele 10 minute ale celei de-a doua reprize văd că se întâmplă foarte puțin, până când Marchisio suferă un cartonaș roșu eronat (sau poate exagerat?) Care îl obligă să iasă pentru un presupus fault împotriva nr. 17 din Uruguay (Godìn) și care obligă echipa noastră națională să aibă doar 10 jucători pe teren.
În minutul 70, Prandelli face o schimbare și îl lasă pe Cassano în loc de Immobile, care îl lasă cu o altă posibilă schimbare pentru Azzurri.
La 80, Uruguay înscrie golul datorită unei lovituri de colț. Golul este marcat de umăr de către Godìn.

Astfel, se încheie, cu un 1-0, cursa Italiei pentru Cupa Mondială, cu atât de multă amărăciune, multe infecții și multe daruri și o mare dezamăgire din partea tuturor fanilor azzurri.

Vezi si

Tragus Piercing: Cât de dureros poate fi cel mai la modă dintre piercing-urile

Nume piercing: alfabetul decorării corpului

Tatuaj în spatele urechii: o nouă armă de seducție?

Ce se intampla acum? Odată ce toate meciurile acestei grupe s-au încheiat, toate echipele clasificate în optimile de finală se vor ciocni și se vor încrucișa. De exemplu: clasamentul 2 din grupa D, va merge să joace împotriva primului clasificat din grupa C, iar primul clasificat din grupa H se va confrunta cu clasamentul al doilea din grupa G. Dificil? Da, poate puțin, mai ales pentru cei care nu mestecă bine fotbalul, dar vă asigurăm că este mai puțin complex decât pare. Acum, când Italia a ieșit, veți continua să urmăriți Cupa Mondială? Vă invităm să vă consolați glazurând unii dintre cei mai sexy fotbaliști ai Cupei Mondiale 2014.