Italia a învins Anglia cu 2-1 în meciul de debut la Cupa Mondială

A fost judecat de toți ca fiind un „meci excelent, jucat cu clasă și generozitate: aseară Italia a învins Anglia cu 2-1 în meciul de debut al Cupei Mondiale”. În ciuda umidității ridicate din stadionul Manaus, mult temut și în ciuda absenței lui Buffon, accidentat, Italia a luat acasă primul, rezultat excelent, cu un gol al lui Marchisio în minutul 35 "pe o pasă excelentă. Pirlo, mare director al întregul joc.

© web

După doar două minute, la 37 ", a sosit dușul rece: Italia a fost distrasă pentru o clipă și englezii Sturridge au marcat la o pasă a lui Rooney, învingându-l pe portarul nostru Sirigu. Jocul a continuat spre sfârșitul primei reprize, cu doar câteva flash-uri și o încercare a lui Balotelli, el arată din când în când abandonat în jumătatea adversă.

Vezi si

Nume piercing: alfabetul decorării corpului

Tatuaj în spatele urechii: o nouă armă de seducție?

La reluare, formația nu se schimbă. Și funcționează, pentru că deja la 50 de ani "Candreva are nevoie de o centrare sub poartă pentru Balotelli, care înscrie cu ușurință al doilea gol al Italiei. Apoi, desigur, Italia începe un joc relaxat și nu foarte agresiv, pentru a păstra rezultatul. Și totul ar continua în liniște dacă nu ar fi fost o lovitură liberă încredințată lui Pirlo, care lovește bara transversală apropiindu-se de cel de-al treilea gol, care nu ajunge niciodată. excelent 2-1, va fi timpul să ne confruntăm cu Costa Rica, vineri 20 iunie, proaspăt dintr-o victorie incredibilă împotriva unui favorit al Uruguayului, învins cu 3-1.